Kovács Zita

Kovács Zita

szakújságíró


Álláspiaci szakújságíró, a Menedzser Praxis szerkesztője, állandó szerzője.

Rendszeresen és kiemelt terjedelemben publikál a Menedzser Praxis havi megjelenésű nyomtatott és online kiadványaiban, termékeiben. Főbb szakterületei: humánerőforrás-menedzsment (HR), munkahelyi digitalizáció, toborzás - munkaerő-megtartás, employer branding,  céges pénzügyek.

Írásaiban mélyebb betekintést kíván nyújtani a gyorsan változó humánerőforrás-gazdálkodás világába, így segítve az olvasókat a legújabb irányzatok, elvárások és módszerek megértésében.

  • Cikkeket és magyarázatokat ír
  • Irat- és szabályzatmintákat készít

Válogatott cikkei

A 2024-ben megnyíló agrár pályázati lehetőségeket mutatta be Dr. Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium államtitkára az élelmiszeripari fejlesztésektől kezdve a generációs megújulásig az Élelmiszeripari Pályázatok 2024 Foodinform webináriumon. Az új KAP ST keretében közel 1500 milliárd forintot fordítanak gazdaságfejlesztésre, melynek része az öntözésfejlesztés, vízgazdálkodás támogatása és precíziós gazdálkodás elősegítése.
A kis- és középvállalkozások (KKV-k) részvétele csekély a közvetlen uniós támogatásokra pályázók körében, pedig a kisebb szereplőknek is lehetőségük adódik sikeresen részt venni ezeken. A jóslatok szerint az élelmiszeripari cégek mindössze negyede fog versenyben maradni, így minden lehetőséget meg kell ragadniuk az érintetteknek. A Menedzser Praxis Tudás- és Válaszközpont szerkesztősége a Prega 2024 Precíziós Gazdálkodási konferencián járt.
Gazdálkodási napló, permetezésnapló, uniós rendelkezések: hogy állunk a kötelezettségekkel és mikre számíthatnak a gazdálkodók a közeljövőben? Egyebek mellett ezekről beszélt Várszegi Gábor, a Nébih igazgatója a Prega konferencián.
Az idei év forradalmi változásokat hozhat a vidékfejlesztés terén, hiszen az Európai Bizottság stratégiai tervének elfogadásával 5400 milliárd forint áll rendelkezésre agrártámogatásokra. Ez a támogatás nem csupán pénzügyi segítséget nyújt, hanem új lendületet ad a vidéki életnek és vállalkozásoknak. Az előre tervezett 69 pályázati felhívás pedig különböző területeken - mint az élelmiszeripar, állattartás vagy kertészet -, kínál lehetőségeket a fejlődésre.
Két héttel meghosszabbították az e-Gazdálkodási Napló (eGN) elektronikus feltöltési határidejét, lehetőséget biztosítva a gazdálkodóknak az adatok helyes feltöltésére. Szakértők az adattartalom pontosságának jelentőségére hívják fel a figyelmet. Ha valaki elmulasztja az adatszolgáltatást, akkor a támogatási kérelmét is elutasíthatják.